Menu / szukaj

Wylicytuj „Dzień z Burmistrzem Błaszek”

Kolejny, dwudziesty czwarty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przed nami. Finał odbędzie się 10 stycznia 2016, a tegoroczne hasło brzmi „Mierzymy wysoko!”. Podczas XXIV finału WOŚP będziemy zbierać pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Jak co roku, w naszej gminie działa sztab WOŚP przy Centrum Kultury w Błaszkach, który organizuje zbiórkę i imprezy towarzyszące, w tym finałowy koncert zespołu „Kasa Chorych”, który odbędzie się o godz. 18.00 na sali widowiskowej.
Błaszkowski sztab liczy ok. 100 wolontariuszy, są to głównie uczniowie z naszej gminy. Mieszkańcy gminy Błaszki bardzo aktywnie wspierają inicjatywę Jurka Owsiaka, czego wymiernym efektem jest kwota, jaką błaszkowski sztab zebrał w latach 2011-2015 dla Fundacji WOŚP – ponad 117.000,00 zł!
W tym roku włączyłem się do zabawy. Przez rok pracuję Zastępcy i znany jestem ze swojej pracowitości i  napiętego grafiku. Jeśli ktoś z Was jest w stanie nadążyć za mną może spróbować swoich szans w licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wygrać „Dzień z Burmistrzem Błaszek”. Przyjadę w wyznaczonym dniu po zwycięzcę aukcji  samochodem służbowym i zaproszę daną osobę na cały dzień podczas którego będą czekały na nas między innymi spotkania z mieszkańcami Gminy i Miasta Błaszki i urzędnikami. Będzie także możliwość posiedzenia w moim fotelu Burmistrza. W planie jest także odwiedzenie jednej z jednostek podległych Gminie, spotkanie z grupą roboczą ?Aktywna Gmina Błaszki? oraz kolacja w jednej z Błaszkowskich Restauracji-oczywiście ja stawiam! Będzie także wywiad do Kuriera Błaszkowskiego. Cena wywoławcza „Dnia z Burmistrzem Błaszek” nie jest jeszcze znana-ale wrażenia bezcenne.
Zbliżający się Finał jest odpowiedzią na potrzeby poprawienia sytuacji dzieci i młodzieży, które wymagają specjalistycznej pomocy medycznej. W znacznej części jest równie dedykowany ludziom w podeszłym wieku chorym przewlekle.
Licytacja „Dnia z Burmistrzem Błaszek” odbędzie się podczas XXIV finału WOŚP w Centrum Kultury w Błaszkach.

Karol Rajewski