Menu / szukaj

W nieszczęściu trzeba być razem

W poniedziałek, kilkanaście minut po północy, doszło do tragicznego w skutkach pożaru, w którym 7-osobowa rodzina z gminy Błaszki, straciła dom i dorobek życia. Od samego początku w gminie Błaszki ruszyła fala pomocy, w którą zaangażowałem się ja, młodzież,radny Ireneusz Hendrysiak, sołtys Wolenia Zdzisława Głomb, pracownicy Urzędu Miejskiego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Błaszkach Piotr Rolirat oraz  Dyrektor Przedszkola Samorządowego „Baśniowa Kraina” Jolanta Filipiak.
Przedstawiciele Rady Rodziców Przedszkola Samorządowego „Baśniowa Kraina” w Błaszkach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach, oraz Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Błaszkach utworzyli „Komitet społeczny na rzecz rodziny pokrzywdzonej w wyniku pożaru domu  w miejscowości Woleń”. Komitet społeczny będzie odpowiadał za organizację zbiórki pieniędzy poprzez wolontariuszy oraz zbiórkę artykułów chemicznych oraz suchych artykułów spożywczych. Pieniądze z puszek przeznaczone będą za zakup ubrań dla rodziny, na zakup sprzętu RTV i AGD. Koordynatorem działań prowadzonych przez Komitet Społeczny jest Michał Giejko.
Nieocenioną pomoc zaoferowała Pani Wioletta Przybylska Prezes Stowarzyszenia „Uśmiech dziecka” działającego przy Szkole Podstawowej, które udostępniła konto na które przyjmowane są pieniądze na odbudowę domu dla poszkodowanej rodziny.
W poniedziałek udałem się z radnym Ireneuszem Hendrysiakiem, Bożeną Gonera kierownikiem MOPS oraz Iwoną Lisiak Naczelnikiem Wydziału Spraw Społecznych na miejsce tragedii. Następnie odwiedziłem mamę z piątką dzieci  w sieradzkim szpitalu i zapewnił o udzieleniu wszelkiej możliwej pomocy poszkodowanym.
W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Błaszkach spotkałem się z koordynatorami akcji pomocy poszkodowanym i ustalono plan działań. Teraz Burmistrz poszukuje mieszkania dla 7-osobowej rodziny, która tymczasowo znalazła schronienie u najbliższej rodzin.
W dniu jutrzejszym kontynuowana będzie zbiórka rzeczy w Liceum im. Wojska Polskiego w Błaszkach (w godz. 10-15, wejście do liceum od strony szkoły podstawowej, 3 blok, 2 piętro, sala numer 54). Przyjmowane będą wszelkiego rodzaju przedmioty codziennego użytku dla dzieci i dorosłych (koce, ręczniki, kosmetyki poszewki, piżamy, kołdry, skarpetki, ubranka, (dziewczynka rozmiar 110, chłopcy 122, 128, 134 cm oraz chłopak 17 lat; buty rozmiar 26,30, 31, 32), zabawki, suchy pokarm. Szczególnie przedmioty, które pomogą przetrwać niskie temperatury jak kurtki i ciepłe ubrania. Konieczna jest też pomoc dla matki i ojca dzieci (również ubrania i potrzebne przedmioty; kobieta wysoka rozmiar ok.38-40 i wysoki mężczyzna rozmiar ok. 42-44 oraz buty damskie 38 i męskie 44 oraz 45). Ważne, żeby rzeczy były w dobrym stanie, zadbane lub nowe.
Już dziś ustalono, że przy moim wsparciu finansowym w dniu 30 listopada 2018 roku o godz. 18.00 w hali sportowej w Błaszkach zorganizowany będzie dla rodziny koncert charytatywny „Śpiewany dla Niepodległej w Błaszkach”, podczas którego wystąpią Artyście z Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz chór „Błaszkowskie Słowiki”.
W imieniu wszystkich zaangażowanych w pomoc 7-osobowej rodzinie z gminy Błaszki, która straciła dom i dorobek życia w tragicznym pożarze, zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie akcji charytatywnej  „Wspólnie odbudujemy dom”. W ramach tej akcji można wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenia „Uśmiech dziecka” działającego przy Szkole Podstawowej w Błaszkach:

Bank Spółdzielczy w Błaszkach
nr konta 70 9245 0002 0004 0804 3000 0010
z dopiskiem „Wspólnie odbudujemy dom”.

Z góry serdecznie dziękuję za okazane serce i wparcie finansowe.

Karol Rajewski