Menu / szukaj

ZŁOCZEW:”SZACUNEK” DLA GODŁA POLSKI

22 lipca 2014 roku, wystosowałem pismo do Burmistrza Gminy i Miasta Złoczew w sprawie braku poszanowania dla godła Rzeczypospolitej Polskiej w magistracie w Złoczewie.
Byłem w szoku po przeczytaniu artykułu: „Złoczew wyemituje obligacje” na portalu Sieradz naszemiasto.pl oraz artykułu „Złoczew. Gmina obligacjami spłaci kredyty” na portalu informacyjnym infotydzien.info. Zamieszczony jest tam m.in. materiał fotograficzny z obrad Rady Gminy i Miasta Złoczew na którym widać ewidentnie brak czci i szacunku dla godła narodowego. Na zdjęciach publikowanych przez te portale, jest Pani Burmistrz na tle godła Rzeczypospolitej Polskiej, które  leży w zupełnej poniewierce. Takie wyeksponowanie godła państwowego podczas sesji uwłacza jego godności!Nie wiem jak dla Pani Burmistrz, ale dla mnie Godło Rzeczypospolitej Polskiej stanowi nierozerwalną część tradycji Polski i Polaków. Poszanowanie dla niego jest oznaką patriotyzmu i poświęcenia Ojczyźnie.
Zgodnie z ustawą o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych, symbolami Rzeczypospolitej Polskiej są: orzeł biały, biało-czerwone barwy oraz „Mazurek Dąbrowskiego”. Prawem i obowiązkiem każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej oraz wszystkich organów państwowych, jest otaczanie tych symboli należną czcią i szacunkiem.
Gmina Złoczew jest częścią Polski! O ten symbol narodowy ludzie oddawali życie-a w Złoczewie, podczas Sesji Rady Gminy niejako „depcze” się godło państwowe. Tym bardziej szokuje fakt, że Burmistrz gminy tego nie widzi. Wiem, że dla zadłużonej gminy Złoczew, obligacje podczas sesji były najważniejsze-ale dla mnie najważniejsza jest Polska i nie mogę pozwolić, by w magistracie w Złoczewie dopuszczano się takich skandalicznych zachowań i w ten sposób traktowano Godło Rzeczypospolitej Polskiej !

W związku z powyższym zażądałem od Pani Burmistrz natychmiastowego wyeksponowania godła narodowego w magistracie, w sposób zapewniający mu należną cześć i szacunek i wyraziłem głęboką wiarę, że sytuacja braku poszanowania dla symboli narodowych nie powtórzy się nigdy więcej w Złoczewie.

Zdjęcia z Sesji Rady Gminy i Miasta Złoczew na portalach internetowych :
Sieradz naszemiasto.pl , infotydzien.info


Pismo wysłane do Burmistrza Gminy i Miasta Złoczew

 

Pismo wysłane do Burmistrza Gminy i Miasta Złoczew
Pismo wysłane do Burmistrza Gminy i Miasta Złoczew

Karol Rajewski