Menu / szukaj

Borysławice: droga pożarowa z progiem zwalniającym dla niepokornych

W dniu 26 października 2014 roku, zwróciłem się do Pana Burmistrza o złożenie stosownych wyjaśnień na temat wybudowanej drogi pożarowej z progiem zwalniającym na działce ewidencyjnej nr 199 w miejscowości Borysławice.
W interpelacji zapytałem dlaczego władze naszej gminy nie pomogły mieszkańcom, którzy domagali się zamknięcia dzikiego przejazdu z troski o bezpieczeństwo własnych dzieci, tylko wybudowały im drogę pożarową przed domem z progiem zwalniającym. Z informacji, jakie udało mi się uzyskać na tej działce nie było nigdy drogi. W dniu 25 czerwca 2014 roku byłem na miejscu i przeraził mnie sposób potraktowania tych ludzi przez urzędników. Droga została nagle wybudowana i utwardzona śmierdzącym materiałem z  jakiś odrzutów w sposób nieprofesjonalny, dlatego zażądałem wszelkiej dokumentacji technicznej tej drogi i atestu materiału użytego do jej budowy. W mojej ocenie droga ta nie spełnia żadnych norm technicznych. Poprosiłem również o całą dokumentację związaną z progiem zbudowanym na tak krótkim odcinku drogi. Uważam, że, przy odrobinie dobrej woli ze strony władz, wystarczyło na przejeździe postawić znak zakazu wjazdu z tabliczką informacyjną, kogo on nie dotyczy i sprawa byłaby rozwiązana. W mojej ocenie obecny stan rzeczy to zwykła złośliwość, która miała na celu utrudnić życie niepokornym mieszkańcom-a nie wpłynąć na poprawę ich bezpieczeństwa.
Przypomnę tylko, że mieszkańcy przedmiotowej działki walcząc o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci zwrócili się o pomoc do mediów. Cała sytuacja została opisana w prasie: czytaj artykuł

 

Karol Rajewski