Menu / szukaj

Będą pieniądze na remont budynku sportowców na boisku w Kamiennej

Piłkarze, członkowie i działacze LKS Kamienna zwrócili się do mnie o wsparcie finansowe w kwocie 30 000,00 zł bardzo potrzebnego remontu budynku znajdującego się na boisku w miejscowości Kamienna Wieś, który nie posiada ani toalet, ani natrysków i wymaga dostosowania do potrzeb sportowców. Oczywiście burmistrz zabezpieczę w budżecie na 2019 rok wnioskowaną kwotę i remont zostanie zrealizowany.
Klub LKS Kamiennej, pomimo początkowych problemów nabrał rozpędu, dzięki dobrej współpracy ze mną i wsparciu finansowemu z budżetu gminy. W trakcie mojej kadencji LKS w Kamiennej otrzymał dotację celową w wysokości 56 500,00 zł z budżetu gminy Błaszki na finansowanie rozwoju sportu. Ponadto w 2017 roku LKS w Kamiennej złożył wniosek do mnie o dofinansowanie dwóch projektu sportowych i otrzymał dofinansowanie w wysokości 10.000,00 zł. Wykonano także małą modernizację boiska i za kwotę 34 778, 40 zł ogrodzono je, a  dodatkowo zakupiłem piłkarzom za kwotę 5000,00 zł dwie bramki do piłki nożnej. Zabezpieczyłem także kwotę 20 000,00 zł na wykonanie przyłącza oświetlenia boiska sportowego, które zostanie zrobione jeszcze w tym roku.
Także w tym roku w Kamiennej rozegrano I Turniej Piłki Nożnej o mój Puchar , którego organizatorem był klub sportowy LKS Kamienna, a wydarzenie sfinansowałem z budżetu gminy.
Jak widać efekty dobrej współpracy przynoszą oczekiwane owoce i służą rozwojowi sportu w naszej gminie.

Karol Rajewski